Dr n. med. ELŻBIETA SZYMANIAK

Kardiolog dziecięcy, pediatra

Wieloletni pracownik w Klinice Kardiologii Dziecięcej Centrum Zdrowia Dziecka. W CM Rehabilis zajmuje się kardiologią dziecięcą.

 

Przyjmuje we wtorki w godzinach 16.00 – 20.00 , piątki 10.00 - 14.00.

 

Jest doktorem nauk medycznych (2005), absolwentką I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie (1982). Ma dwie specjalizacje: z pediatrii i kardiologii; zajmuje się kardiologią dziecięcą.

Od 1987r. pracuje w Klinice Kardiologii Dziecięcej Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu w zespole zaburzeń rytmu serca. Jest też konsultantem kardiologii dziecięcej w szpitalu dziecięcym przy ul. Niekłańskiej w Warszawie i w szpitalu w Grodzisku Mazowieckim.

Prowadzi wykłady z zakresu zaburzeń rytmu serca u dzieci na kursach Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Jest autorką licznych doniesień i publikacji z dziedziny zaburzeń rytmu serca u dzieci oraz kardiologii dziecięcej i leczenia stałą stymulacją serca u dzieci, prezentowanych na krajowych i międzynarodowych kongresach kardiologicznych a także jednego z rozdziałów w podręczniku „Zaburzenia rytmu serca u dzieci” . Od ponad dwudziestu lat należy do Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego; jest czynną uczestniczką jego kongresów.